Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

1.11. 2019

Vybudovali komfortnější Poštu Partner

Ločenice – Nově zrekonstruovaná Pošta Partner těší obyvatele obce Ločenice na Budějovicku. Starosta Jaroslav Bína potvrdil, že poštu slavnostně otevřeli Ločeničtí společně s pracovníky České pošty 7. října.
Poštu Partner, jež sídlí vedle obchodu, obec provozuje od prosince 2017 v budově, která je majetkem obce.
„Doposud pošta fungovala v původních prostorách, více než čtyřicet let zde hospodařila Česká pošta. Prostory byly ve velice žalostném stavu,“ přiblížil starosta.
Zastupitelstvo obce Ločenice proto v letošním roce rozhodlo o celkové úpravě interiéru. „Na rekonstrukci byl vypracován projekt, několik dveří bylo zazděno, jiné vytvořeny a celá vnitřní část budovy je nyní rozdělena na dva samostatné prostory.
V druhé části zrekonstruované budovy plánuje obec místo pro obvodního lékaře. „Z Ločenic lékař odešel a moc nám zde schází. Sehnat dnes doktora na vesnici je složité a myslím, že by nám mohl pomoci třeba Krajský úřad,“ nadhodil starosta.
Kromě využití základních poštovních služeb si na poště, která sídlí v horní části návsi Ločenic, mohou občané zakoupit jednorázové a roční známky na komunální odpad, zaplatit poplatek z držení psa. V nejbližší době zde bude možné zakoupit také vitamíny a léky.
Obyvatelka obce Marcela Pelechová si novou poštu chválí. „Je to dobře, že u nás ve vsi byla pošta zachovaná, protože dříve se pošty rušily. Je menší, než byla předtím, ale útulná. Je situována vedle obchodu a má otevřeno od sedmi hodin,“ shrnula.
Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka je pošta Partner plnohodnotnou alternativou pošty. „Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou,“ uvedl mluvčí s tím, že v Jihočeském kraji je nyní 52 pošt Partner. Od listopadu bude další fungovat v obci Srubec.

Českobudějovický deník, 31. 10. 2019