Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

21.3. 2019

Na poštu i v neděli? O novinku je zájem

Bělá pod Pradědem – Zajít v neděli na poštu vyzvednout balík nebo zaplatit složenku? Na severu kraje donedávna nemyslitelná věc. Od začátku února však poštovní služby zajišťuje i v tento den partnerská pobočka v Bělé pod Pradědem. V regionu jediná. Sídlí v obchůdku Anny Vencálkové v areálu zemědělského družstva. „Obchod máme otevřený i v neděli, a když už tu jsme, poskytujeme lidem i poštu,“ říká syn Anny Vencálkové Jan, který je za Poštu Partner v Bělé pod Pradědem odpovědný.
Poštovní služby využívá mnoho lidí. Řada obyvatel Jesenicka je zaměstnaná mimo region a domů se vrací právě na víkendy. „V neděli máme otevřeno hodinu. Je to služba pro lidi, kteří to v týdnu nestihnou,“ poznamenal Jan Vencálek.
V Olomouckém kraji má v neděli otevřeno pět poboček pošty, z toho dvě partnerské.
V celé republice jde dohromady o pětačtyřicet poboček. „Pošty Partner standardně hodiny pro veřejnost v neděli nenabízejí. Jedná se o obchodní aktivitu jejich provozovatelů,“ sdělil mluvčí České Pošty Matyáš Vitík.
Státní podnik nabízel zřízení partnerské pobočky více podnikatelům v obci. Vencálkovi nezakrývají, že jedním z motivů, proč na nabídku kývli, byla příležitost nalákat do svého obchůdku více potenciálních zákazníků.
Do konce ledna v Bělé fungovala klasická pobočka pošty, a to v horní části vesnice. „Troufnu si říct, že k nám chodí třikrát více lidí, než na bývalou pobočku nahoře.
Když je silný den, máme i sto transakcí,“ řekl Jan Vencálek.
Služeb partnerské pobočky využívá například Lea Podařilová. „Bydlím na dolním konci vesnice a nahoru jsem nejezdila vůbec. Chodila jsem do Jeseníku, jenže tam to teď rekonstruují. Nedá se tam zaparkovat, je tam spousta lidí a jen dvě přepážky. Tady je to pro mě jednodušší,“ řekla.
Partnerská pobočka nabízí téměř totožné služby jako klasická. „Jen nemůžeme dělat ověřování podpisů, na to nemáme školení,“ uzavřel Jan Vencálek.

Olomoucký deník, 21. 3. 2019