Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

28.11. 2018

Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru

Pošta Partner na Božím Daru opět letos od 1. prosince zahájí Ježíškovu poštu a to již po dvacáté čtvrté. Tradiční příležitostné razítko navrhl pro letošní rok výtvarník a grafik Pavel Sivko. Motivem razítka jsou balíčky ve tvaru srdce a kometa. Po celý rok mohou děti i dospělí vkládat do speciální schránky vánoční přání a právě v posledním měsíci roku jsou všechna oražena tímto razítkem a rozeslána adresátům. Razítko bude používáno od 1. 12. do 23. 12. 2018.

Zájemci o „ježíškovské“ razítko mohou předat své dopisy a pohledy přímo na přepážce pošty Partner anebo pohledy, dopisy s nalepenou známkou, nadepsanou adresou a pozdravem vložit do obálky a zaslat na Boží Dar. Tam obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem. V loňském roce rozeslal Ježíšek z Božího Daru přes 80 tisíc dopisů a pohlednic o celkové hmotnosti 332,8 kg.
 
Příležitostné razítko na Božím Daru není jediným speciálním razítkem, které před Vánoci Česká pošta připravuje. Po mnoha letech změnilo svou podobu tradiční razítko pro poštu Brno 1. Novým motivem je věž Staré radnice v Brně a sněhové vločky. 
 
Druhým rokem je možné získat otisk příležitostného razítka, které symbolizuje příchod Betlémského světla do České republiky a to na poštách Praha 1, Brno 2 a Olomouc 8.