Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

3.1. 2023

Pošta Partner očima bývalého zaměstnance

Rozhovor s provozovatelkou paní Evou Šůstkovou pošty Partner Velký Ořechov na Zlínsku, která u České pošty pracovala 20 let. Poštu Partner provozuje od 1. 6. 2021 a k pošťáctví se tak vrátila po třinácti letech.

Co Vás přivedlo k myšlence stát se provozovatelkou pošty Partner?

Myšlenkou provozovat poštu Partner jsem se zabývala od zjištění, že něco takového existuje.  Možnost volby pracovní doby, vybavení pobočky ze strany České pošty a jistý základní příjem jako doplnění mého podnikání bylo zajímavé. Když jsem zjistila, že pošta ve Velkém Ořechově, tedy v obci, kde bydlím, je v nabídce převodu na Partnera, rozhodla jsem se přihlásit. Určitě i rozhodlo to, že můj děda tu dlouhá léta býval poštmistrem, tedy šlo navázání na rodinnou tradici.

Jak dlouho jste u České pošty pracovala?

U České pošty jsem pracovala 20 let v provozní evidenci, nastoupila jsem hned po maturitě ještě k tehdejším Spojům. K poště - jako provozovatel pošty Partner jsem se zase vrátila po dalších  třinácti letech v pojišťovnictví.

Co vše na poště nabízíte?

Po třech měsících v původních prostorách pošty jsem se stěhovala do malých, ale úplně nových prostor nabídnutých naší obcí, takže jsem si je mohla zařídit přesně podle svých potřeb. Spolupracuji se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra – prostor je využíván jako kontaktní místo zdravotní pojišťovny, od společnosti Medipoint mám v nabídce volně prodejné léky. Dále samozřejmě noviny a časopisy, papírenské zboží, přání a drobné hračky pro děti. Na jaře a podzim pak i cibuloviny, což souvisí s mým podnikáním. Současně prostory využívám jako kancelář pro svou firmu TRELLAGE s.r.o., pod kterou poštu Partner provozuji.  Našel se i koutek pro propagaci našeho Velkoořechovského spolku Stodola Horreum z.s., založeného pro obnovu historické farní stodoly.

Jak hodnotíte aktuální změnu smlouvy a navýšení odměn pro pošty Partner?

Navýšení odměn hodnotím samozřejmě velmi kladně. Práce pro Českou poštu  není jen po dobu požadované otvírací doby, ale  nejmíň půl hodinu před a po ní. Platím OÚ nájem, včetně všech služeb, takže navýšení  pokryje i  stoupající náklady.

Je něco, co byste vzkázala kolegům, kteří zvažují změnu?

Pošta Partner vám dá jistotu příjmu podle velikosti pobočky, přivede vám klienty, dá vám možnost si určit si pracovní dobu. Zbytek je samozřejmě na vás, ale pokud máte nápad a chuť do podnikání je to určitě dobrá volba.

Doplňují poznámka:

Od 1. 1. 2023 odměna za provozování pošty Partner je navýšena v průměru o cca 15%. Nárůst vychází především z navýšení odměn z transakci.

Česká pošta, 2. ledna 2023