Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

12.7. 2021

Pošty Partner v Želči se chopila pošťačka každým coulem

V Želči provozuje poštovní služby od 1. června místo České pošty pošta Partner. Sídlí v centru obce v původních prostorech České pošty. Poštu Partner v Želči provozuje jako podnikající fyzická osoba Hana Havlíčková. „O tom, zda si vezme obec poštu pod sebe jsme na zastupitelstvu jednali asi před dvěma lety. Usoudili jsme, že to je vhodné pro menší obce a pošty. Naše pošta je docela velká a naše obec také, a proto jsme na obecním zastupitelstvu takovou možnost neschválili. Česká pošta pak uspořádala na nájemce pošty výběrové řízení," uvedl starosta Želče Ladislav Stejskal. Za přepážku usedla žena, která má poštu v malíčku. Hana Havlíčková žije s rodinou v Dráchově. Vedla tři roky pobočku pošty na Žižkově náměstí v Táboře. Pak byla tři roky zástupkyní vedoucí oblastní pošty v Táboře U Bechyňské dráhy.

Proč jste se pošty Partner v Želči chopila?

Delší době jsem uvažovala o změně. Domlouvala jsem se s mou nadřízenou vedoucí oblastní pobočky České pošty v Táboře. Už nešlo všechno časově skloubit - práci, domácnost, rodinu. Postavili jsme s manželem v Dráchově penzion a rozjeli podnikání. Manžel má ještě firmu na zemní práce. Takže se starám o penzion a máme třináctiletou dceru, se kterou jsem procházela distanční výukou. Současně jsem nechtěla být jen doma, ráda komunikuji s lidmi. Želeč znám, proto jsem si ji vybrala. Z Dráchova to sem nemám daleko.

Jak dlouho jste u České pošty pracovala?

Skoro dvacet let, přesně od roku 2004. Začínala jsem jako poštovní doručovatelka v Soběslavi. Byla jsem motorizovaná pošťačka, takže jsem poznala i venkovské pošty a jejich zákazníky v okolních obcích. Ze Soběslavi jsem jezdila do všech vesnic v okolí. Pak jsem byla vedoucí malé pošty v Táboře na Žižkově náměstí a potom velké pošty u nádraží. Jako zástupkyně vedoucí oblastní pošty jsem měla na starosti i malé pošty jako je Želeč, Borkovice, Dražice, Opařany, Jistebnice, Chotoviny, Turovec. Bylo mi to blízké. Už jako dítě jsem se sestrou o víkendech roznášela noviny v Borkovicích, kde jsme v domku naproti staré poště bydleli.

Co jste coby soukromá provozovatelka pošty musela vyřešit s obcí?

S panem starostou Ladislavem Stejskalem jsme řešili, jak nastavit hodiny pro veřejnost. Původní otevírací hodiny pošty jsme trochu upravovali. Brali jsme v úvahu, jak jezdí autobusy a kdy se lidé vrací z práce. Máme teď otevřeno každý všední den od 8 hodin. V pondělí, středu a pátek mohou lidé přijít do 11 hodin. Odpoledne mám otevřeno v pondělí a ve středu do 17 hodin, v pátek o hodinu méně, tedy do 16 hodin. V úterý a ve čtvrtek provoz pošty končí ve 13 hodin.

Co teď na poště v Želči nabízíte?

Kromě poštovních služeb tu mám také Balíkovnu. Prodávám volně dostupné léky a provozuji také místo Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra. Lidé si tu mohou koupit i krásné cvičebnice pro školáky a dekorace z přírodních materiálů. Nábytek v provozovně je původní, mně se líbil. Nové jsou pouze dvě vitrínky a stoleček, abych měla kde vystavit zboží.

www.jcted.cz; 9. 7. 2021