Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

19.4. 2021

Kamil Hájek je na roztrhání. A baví ho to

Dolní Krupá Já tady nedělám snad jen faráře a porodní bábu, říká s úsměvem Kamil Hájek z Dolní Krupé. S jeho jménem je možné se v obci potkat snad všude. Vede místní poštu, prodává v obchodě, sedí v zastupitelstvu, provozoval hospodu a stará se o sportovní hřiště. „Zkuste někde na vesnici naštvat starostu. Najednou zjistíte, že s vámi nemluví hasiči, včelaři ani zahrádkáři, protože ten člověk je snad v každém spolku a všude je jejich,“ radil nám kdysi jeden kolega novinář už v důchodovém věku. V každé vesnici se najde pár lidí, kteří jsou takzvaně na roztrhání. Starají se o společenský život, funkcí mají několik. Jsou o to aktivnější, oč méně se chce těm druhým. Kamil Hájek na roztrhání skutečně je. A když se ho zeptáte proč, odpoví: „Mě to všechno baví.“

MÍSTNÍ NAKUPUJÍ MÁLO

V Dolní Krupé má obchod se smíšeným zbožím. Nabídka je pestrá, od chleba až po kosmetiku. „U nás koupíte snad všechno. Jen škoda, že si toho všimnou hlavně cizí. Pro místní je samoobsluha na vsi dobrá, jen když něco zapomenou. Provozuji ještě jeden obchod, ale ten asi budu muset časem zavřít. Mám lidi rád, ale chodí nakupovat málo,“ poznamená pošťák i obchodník v jednom. Přímo v krámě nabízí tento muž mnoha profesí také služby Pošty Partner. „Mám ji na starost už čtyři roky. Nabízím stejné služby jako na kterékoliv poště. Dopisy, balíčky, inkaso. Musel jsem kvůli tomu do zvláštního kurzu v Pardubicích. Ale šel jsem rád. Mně práce s lidmi dělá radost,“ konstatuje sympatický všeuměl.

Pošta je v provozu oficiálně dvě hodiny dopoledne a pak odpoledne. „Jenže když někdo přijde pozdě, tak ho přece nevyhodím. To si zkrátka přejdu od pultu, kde jsem jako prodavač, za přepážku, a je ze mě pošťák,“ vysvětluje s úsměvem energický mladík. Jak dodává, vedl ve vsi po večerech ještě hospodu. Ta je ale kvůli koronaviru zavřená.

muž mnoha profesí. Kamil Hájek má lidi rád.

Žďárský deník, 16. 4. 2021