Napsali o nás Co se děje na poštách Partner

3.9. 2020

V Plzni - Malešicích mají novou poštu

Novou pobočku pošty dnes otevřeli v Plzni - Malesicích. Pošta tam nikdy nebyla, nyní může její služby využívat zhruba tisícovka obyvatel.

Podat balík nebo si koupit silniční známku můžou dnes poprvé lidé na nové poště v Malesicích u Plzně. Devátý plzeňský obvod, pod který patří i Dolní Vlkýš, nechal takzvanou Poštu Partner zřídit na radnici na základě dohody s Českou poštou. Místní tak mají vůbec poprvé k dispozici všechny základní zásilkové, peněžní a bankovní služby.

„Přepážka je standardní, jak jsou lidé zvyklí na našich poštách, je tady počítač, listovní váha, tiskárna na příjem zásilek a poukázek a snímač na platby kartou a na výběry z účtu,“ řekl zástupce vedoucí oblastní pošty Plzeň 1 Petr Rauner.

„Zákazníci zde mohou využívat celou škálu listovních, balíkových i platebních služeb. Ne vždy ale budou moci vybrat vyšší částku, nebo se na tom budou muset předem domluvit. Neposkytujeme tady ani službu Czech Point, tuto službu poskytuje ve stejné budově úřad městského obvodu Malesice,“ upozornil.

Nová provozovna České pošty vznikla na přání občanů a nachází se v přízemí budovy úřadu devátého plzeňského obvodu. „V Malesicích pošta nikdy nebyla, ale přibývají nám obyvatelé, ti byli odkázaní na poštu v sousedních obcích nebo obvodech, tam jim ale nevyhovovala provozní doba,“ uvedl starosta Malesic Aleš Tolar.

V současnosti se na poště zaučují dvě pracovnice, těm je zatím nápomocná zaměstnankyně pošty z nedalekých Křimic. Malesická pošta bude otevřená tři hodny denně, a to od 14 do 17 hodin a v pátek od 12 do 15 hodin. „To abychom vyšli vstříc lidem po návratu ze zaměstnání,“ doplnil starosta s tím, že když budou mít lidé o poštu zájem, může se provozní doba rozšířit.

Český rozhlas Plzeň, 2. 9. 2020