Partnerské pošty Seznamte se s úspěšnými partnery

Dětřichov

Dětřichov č.p. 284, 464 01, Dětřichov
  • Liberecký kraj
  • fyzická osoba podnikající
O Partnerovi:

Zjednodušeně lze říci, že lidé v Dětřichově na Liberecku dnes chodí na Poštu Partner díky povodním. Velká voda v roce 2010 poničila budovu původní pošty, a protože se v té době právě rozjížděl projekt Pošta Partner, vedla Česká pošta jednání s  obecním úřadem o jejím provozovaní. Po třech měsících bez poštovních služeb, kdy místní lidé využívali pobočku v šest kilometrů vzdáleném Frýdlantu, nakonec vznikla Pošta Partner v místní samoobsluze.  

 

Pro Poštu Partner jsou vyškoleni dva lidé. Jedním z nich je provozovatel samoobsluhy Petr Hamtil, který se zúčastnil třídenního školení. Ten následně zaškolil ještě druhou pracovnici Alici Krausovou, která se nyní o pobočku stará. 

 

 „Byli jsme vlastně pilotní projekt a nevěděli jsme, co od toho očekávat,“ popisuje počátky Pošty Partner v Dětřichově její provozovatel Petr Hamtil. Kromě výdejního místa Pošty Partner na Božím Daru byl Dětřichov první obcí, kde pobočka obce vznikla. Nebyla tedy ani žádná možnost, kam se vydat na exkurzi či získat ohlasy a zkušenosti. „Zpětně ale mohu říci, že vše proběhlo naprosto v pořádku. Všem podnikatelům to mohu jen doporučit, i když zpočátku vypadá školení náročně, nic složitého na tom není,“ doplnil Hamtil.

 

Dětřichov je obcí se zhruba 700 obyvateli. „Dojíždějí sem ale také lidé z Albrechtic, z Heřmanic a Kunratic. Dá se říci, že jsme takovou spádovou oblastí, pod kterou patří asi 1500 lidí,“ vysvětlil Daniel Kopecký, starosta obce Dětřichov. „Díky tomu, že tu Pošta Partner funguje, tak se našim občanům usnadňuje bydlení. Nemusejí cestovat daleko za poštovními službami,“ konstatuje Kopecký. Lidé tu mohou využívat jak terminál Sazky, tak i služby CzechPointu, který provozuje obecní úřad.

 

Otevření místní Pošty Partner před pěti lety provázela poměrně negativní mediální kampaň. Místní lidé proto zpočátku cítili nedůvěru. Najednou ale zjistili, že Pošta Partner má i výhody oproti původní pobočce. „Naší podmínkou bylo, aby původní pošta byla nahrazena plnohodnotně. To znamená, že jsme chtěli Poštu Partner II,“ tvrdí Hamtil a dodává: „Velkou změnou je, že původní pošta měla otevřeno tři hodiny denně, teď má Pošta Partner otevřeno pět hodin denně. Navíc nad rámec otvírací doby je možno vyzvedávat zásilky podle otvírací doby prodejny, včetně soboty a neděle.“ Pošta Partner II přitom znamená, že zde lidé mohou využít i finanční služby Poštovní spořitelny.

 

Otevírací doba:
PO07:00-11:00,13:00-14:00
ÚT07:00-11:00,13:00-14:00
ST07:00-11:00,13:00-14:00
ČT07:00-11:00,13:00-14:00
07:00-11:00,13:00-14:00